SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 20-22 września 2019 roku odbywała się w całej Polsce akcja „Sprzątanie świata – Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja dotycząca zagospodarowania odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tej akcji. Poszczególne klasy sprzątały teren wokół szkoły, teren wzdłuż ulic w Skibniewie oraz teren wzdłuż drogi do wsi Kurcze i Sągole. Uczniowie klasy V wykonali plakaty na temat związany z sortowaniem śmieci. W minionym tygodniu na lekcjach przyrody, biologii i godzinach wychowawczych omawiane były zagadnienia dotyczące sprzątania i dbania o najbliższe środowisko w którym żyjemy.

Krzysztof Przyborowski
Marek Mieteń